🙃FAQ

Odpovědi na vaše nejčastější otázky.

Je možné posílat groše?

Ano, je možné zakoupit si item grošů na /vip, který lze prodat, darovat, věnovat nebo dropnou komukoliv jinému. Druhý hráč pak pouze klikne PTM na item grošů a groše se mu přičtou.

Jak najdu místo, kde jsem umřel?

Od určitého ranku, který lze získat zdarma je možné mít příkaz /back, do té doby musíte najít místo své smrti sami, nicméně lze najít, jelikož po smrti do chatu obdržíte souřadnice, kde jste zemřeli.

Nespawnují se mi Phantomové

Pokud chodíš spát, nebudou se spawnovat, ideální je chvíli počkat v noci a sami dorazí.

Nemůžu nic psát na discordu

Nejprve si musíš propojit účet se hrou, funguje to i pro warez, návod najdeš na discordu v sekci začni zde.

Jaké mody jsou zakázané a jaké povolené?

Zakázané jsou všechny modifikace, které přímo zvýhodňují ve hře, například autoclicker, autotool nebo cokoliv co třídí / posouvá inventář, pak klasické hacky apod. Minimapy zakázané nejsou a je možné je normálně používat s vyjimkou cave finderů.

Bugnul jsem se v bossaréně, co můžeme dělat?

Napiš na náš discord a kdokoliv z AT bude mít zrovna čas tě odbugne.

Jak velkou res může mít nováček?

Hráč s rankem Panoš může mít 2 res, každou o velikosti 60x60. Lepší res získáš rankem, který získáš za plnění questů, více na /ranky.

Kolik stojí residence?

Cena se odvíjí podle její velikosti (nikoliv však výšky, ta je zdarma). Základní nováčkovská reska stojí max. cca 1000 - 1500.

Jsou povolené farmy?

Farmy jsou na našem serveru povolené, ale některé dropy jsme upravili, aby byla zajištěna vyšší obtížnost hry, lepší ekonomika a kvalitnější herní zážitek pro všechny, uznejte, že když má každý plné bedny např. železa, nemá pak žádnou hodnotu. Úplný zákaz nebo vypnutí farem však u nás rozhodně není.

Co můžu získat z Voteparty? Jaké jsou odměny za hlasování?

Z voteparty je možné získat groše, klíče, diamanty, peníze, netherite. Šance na každou z položek je stejná, je tedy o náhodě, kterou zrovna dostanete. Za hlasování dostanete 100 peněz a hlasovací klíč. Za určitý počet hlasů každý měsíc dostáváte navíc lepší klíče -> Vzestupu, Královské i Chaosu.

Proč jsou SMS platby dražší a na SK ještě dražší / méně výhodné ?

Důvodem je to, že platby SMS stojí náš server vysoké poplatky, které si operátoři strhávají. Operátoři na Slovensku si strhávají ješě vyšší poplatky než v ČR, počet grošů, které dostanete se tak odvíjí od peněz, které nám po zaplacení všech poplatků reálně zbydou. Doporučujeme platit kartou nebo bankovním převodem, kde jsou poplatky velmi nízké.

Kdy se resetuje end a nether ?

End a Nether se resetují vždy 1x za měsíc včetně residencí uvnitř, Nether vždy 1. a End vždy 10. Klasický svět newhipujeme, nemáme to rádi, pouze, když je to nutné například při přechodu na jinou verzi MC.

Co je a není TPA kill?

Tpakill je, pokud hráč vyláká jiného hráče, aby na něho šel /tpa např. za účelem obchodu nebo jiným účelem než pvp a: teleportuje ho k díře, voidu, lávě apod. za účelem zabití zabije ho sám nebo s pomocí ostatních zabije ho jiný hráč ihned po teleportu nebo při interakci (při obchodu apod.)

Tpakill je, pokud hráč jde /tpa k hráči za účelem jiným než pvp a: při interakci (při obchodu apod. ho zabije) obratem k sobě teleportuje další hráče, kteří původního hráče zabijí .

Zabití nelze provést hned po /tpa, ale až cca 7 sekund po, což hráči stačí na odport.

Zabití v momentě, kdy hráč chodí /tpa random bezdůvodně nebo dojde k zabití déle než bezprostředně po /tpa není TPAkill.

Pokud jde hráč účelově /tpa za účelem boje nebo "vyřízení si účtů", konfrontování hráče apod. nebo nemá k /tpa reálný důvod, není případné zabití bráno jako /tpa kill.

Rovněž, pokud na sebe chodí /tpa hráči, kteří mají mezi sebou výrazné spory apod. bez reálného důvodu, je to bráno jako účelové a AT tyto problémy po případném zabití nemusí řešit.

TPA killy zahrnují i /res tp, /tpahere apod. tedy veškeré teleportační příkazy s vyjimkou /rtp a samotný pokus o TPAkill je braný stejně, jako kdyby došlo k zabití, pokud je to možné prokázat ze strany hráče nebo AT.

Na Tlancheru vidím rozbité skiny, nebo je nevidím vůbec, proč?

Tlauncher má bohužel defaultně nastavené vlastní skiny, které přepisují ty klasické. Hráči Tlaucheru si tak můžou nastavit skin, který však vidí pouze lidi s Tlauncherem a klasické skiny kvůli tomu nevidí.

Doporučujeme funkci Tlauncher skins v Tlauncheru vypnout, je zbytečná a přes /skin si na našem serveru každý může svůj skin nastavit lépe, tedy tak, že skin uvidí všichni.

Tlauncher skiny vypnete v nastavení účtů a profilů (tam, kde si vytváříte nový nickname apod.)