🚅Technické informace a výkon

Technické informace o našich serverech.

Naše servery běží na VPS s dostatečně velkým dedikovaným výkonem a ram. Jsou optimalizovány pro ten nejlepší výkon a plynulé hraní a to ve všech aspektech, avšak bez většího zásahu do hry.

Tento soubor optimalizací zahrnuje všechny herní aspekty a mechaniky, které mohou způsovat ve hře lagy.

Jednotlivé servery běží na stabilním a pro výkon optimalizovaném jádru, https://purpurmc.org/ a všechny běží pod proxy, konkrétně Velocity od https://papermc.io/.

Všechny servery jsou hostované v České republice na nejkvalitnějším dostupném hostingu.

Základní principy:

Na ničem nešetříme, naše servery mají alokované nadstandardní množství RAM a běží na výkonných CPU. Řada pluginů a aplikací navíc běží na externím serveru buď skrze AWS nebo skrze vlastní VPS tak, aby dopad na výkon herních serverů byl minimální.

Všechny servery využívají optimální verzi javy a výrazně vylepšené Aikar's Flags, vždy pro aktuální verzi MC.

Pluginy pro jednotlivá technická řešení pečlivě vybíráme v závislosti na jejich dopad na výkon serveru.

Výkon je pravidelně měřený s využitím nástroje https://spark.lucko.me/ a pravidelně přidáváme nové optimalizace a vylepšení.

Optimalizací jsou v naší konfiguraci Purpuru či Velocity vyšší stovky až tisíce (v porovnání s vanillou) a po technické stránce jsou velmi propracované a odborně prováděné tak, aby nezasahovaly do hry, pokud to není nutné. Dohromady tvoří ucelený komplex, vzájemně se doplňují a působí synergicky na celý server případně proxy. Máš-li jakékoliv konkrétnější otázky ohledně technické stránky serveru nebo jednotlivých optimalizací či komponent, neváhej se zeptat našeho admin týmu a rádi ti představíme detail.

Last updated